ČeskyEnglishDeutschRussian

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ
IGNIS BRUNENSIS
25. květen 2012/22:30

 

3. 6. 2010

Zážitek z ohňostroje je kombinací atmosféry, hudby a světel, říká psycholog

3. 6. 2010, 17.20
Miroslav ŠipulaPsychologie barev a psychologie emocí – to jsou některé z předmětů, které Miroslav Šipula učí na brněnské fakultě sociálních studií. Ohňostroje jsou podle něho estetickým zážitkem. „Nemá příliš smysl rozebírat záměr a účinek z psychologického hlediska. Je to například jako u pozorování západu slunce: Čím více vědomé analýzy, tím hůře pro zážitek,“ řekl.






 více zde

Náměstí žije koncerty pořádanými Českým rozhlasem Brno

3. 6. 2010, 17.10
KoncertPásmem koncertů u příležitosti darování krve s Českým rozhlasem Brno, které se koná ve středu 9. června, ožilo dnes brněnské náměstí Svobody. V bohatém programu, který trvá až do osmi hodin večer, mohou diváci vidět vystoupení žáků základních uměleckých škol, kapelu Svítání nebo také olympijskou vítězku Martinu Sáblíkovou.



 více zde

Nejde jen o soutěž, je přesvědčen ohňostrůjce Ján Appel

3. 6. 2010, 16.30
Ján AppelTři zahraniční skupiny ohňostrůjců bojovaly letos nejen o přízeň porotců, ale také s počasím, které třináctému ročníku festivalu STAROBRNO-IGNIS BRUNENSIS příliš nepřálo. Nejvíce nakonec zaujalo klasické představení v podání slovenské skupiny Pyra, která si z Brna odvezla hlavní cenu.




 více zde

Ignis Brunensis vyhráli slovenští ohňostrůjci

3. 3. 2010, 13.00, nově aktualizováno
Ignis BrunensisCelkovým vítězem letošního třináctého ročníku festivalu STAROBRNO-IGNIS BRUNENSIS se stala slovenská skupina Pyra, jejíž vystoupení porotu nejvíce zaujalo. Ocenění získaly také další zahraniční skupiny, které se soutěže účastnily.

 

 více zde

Otázka pro ...

3. 6. 2010, 10.00
Otázka pro Jiřího Kuliše, generálního ředitele společnosti Veletrhy Brno
Veletrhy Brno jsou generálním partnerem akce Brno – město uprostřed Evropy... festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří se společností SKANSKA. Proč jste se rozhodli podpořit právě tento festival?

Jiří KulišMěsto Brno je svou geografickou polohou skutečně v centru Evropy, v minulosti bylo i průsečíkem obchodních cest. Důsledkem historického vývoje se sice Praha prezentuje jako srdce Evropy, jeden primát si však Brno jako veletržní centrum střední Evropy nenechalo vzít. A naše společnost Veletrhy Brno je připravena podpořit každou aktivitu, která má schopnost rozšířit obecné povědomí o našem městě, ať už jde o akce kulturní, sportovní, společenské, nebo právě zmíněný festival Brno – město uprostřed Evropy. Domnívám se totiž, že jsme propagaci Brna a jihomoravského regionu stále ještě dost dlužni. Dosud jsem se bohužel žádné z akcí nezúčastnil. Ze zahraniční cesty jsem si přivezl chřipku, která mě připravila o týden práce – a ten teď doháním. Věřím však a doufám, že si pro závěr festivalu trochu času vyšetřím a některou z akcí ještě stihnu navštívit.
(muč)

 více zde

BrnoJihomoravský krajČeská RepublikaSNIP&COStarobrno

(c) 2010, SNIP&CO, všechna práva vyhrazena, webmaster, Mapa stránek
CREATED BY SCRAP & IDEAL STUDIO & iDev

ohňostrojohňostrojeve středuEvropyfestival zábavypod hradyIgnis Brunensis - přehlidka ohňostrojůohňostoroj
Termín ohňostrojůfestiva zábavy pod hrady Špilberk a VeveříPřehlídka ohňostrojůbubny
bubenbuben